پیکر بندی Windows Mail برای (( فروم ))Gmail

در اینجا نحوه پیکربندی این نرم‌افزار را برای دریافت نامه‌ها در جی‌میل مرور می‌‌کنیم:
ابتدا لازم است که سرویس IMAP را در جی‌میل فعال کنید برای این کار ابتدا وارد جی‌میل شوید و در بالای صفحه، بر روی Settings کلیک کنید.
در صفحه تنظیمات، بر روی سربرگ Forwarding and POP/IMAP رفته و گزینه Enable IMAP را فعال  و در آخر Save Changes را کلیک کنید (شکل 1).


شکل 1

در این مثال ما فرض می‌‌کنیم که شما برای اولین بار است که برنامه Windows Mail را اجرا می‌‌کنید. در صورتی که چنین است و بخواهید ایمیل خود را به طور دستی به برنامه اضافه کنید باید به نوار منوی برنامه رفته و با کلیک بر روی Tools، گزینه Accounts را انتخاب نمایید (شکل 2). در پنجره باز شده گزینه Add و در پنجره بعدی E-mail Account را برگزیده و Next را بزنید.
در پنجره اول یک فیلد خالی برای وارد کردن نام شما وجود دارد (نامی‌‌ را که در اینجا وارد می‌کنید همانی است که شخص گیرنده در جلو ایمیل‌هایتان مشاهده می‌کند).
در پنجره بعدی درون فیلد خالی آدرس جی‌میل خود را به طور کامل وارد و Next کنید. در قسمت Incoming e-mail server type، گزینه IMAP را انتخاب کرده و در اولین فیلد خالی عبارت imap.gmail.com و در دومین فیلد عبارت smtp.gmail.com را تایپ کنید. ضمنا توجه داشته باشید گزینه Outgoing server requires authentication که در پایین دومین فیلد قرار دارد را باید فعال کنید (شکل 3). 


شکل 2


شکل 3

در پنجره بعدی در فیلد اول نام کاربری خود را بدون علامت @ وارد کرده و در فیلد دوم هم می‌‌توانید رمز عبور خود را تعیین نمایید تا برنامه آن را ذخیره و در مراجعات بعدی برای اتصال به حساب کاربری، لازم نباشد دوباره آن را تایپ کنید. 
در پنجره آخر با کلیک روی گزینه Finish، برنامه سعی در متصل شدن به حساب شما در سرویس جی‌میل و دریافت نامه‌هایتان می‌‌کند. در صورتی که نیازی به این کار احساس نمی‌‌کنید می‌‌توانید گزینه Do not download my e-mail folders at this time را فعال نمایید.
به رابط کاربری برنامه مراجعه کرده و بر روی Tools کلیک و سپس Accounts را انتخاب کنید. در پنجره باز شده حساب کاربری خود را انتخاب کرده از گزینه‌های سمت راست Properties را کلیک کنید (شکل 4). در پنجره باز شده به برگه Advanced رفته و تنظیمات را مطابق با شکل 5 اعمال نمایید؛


شکل 4


شکل 5


کار تمام است. در دفعات بعد که قصد دارید حساب Gmail خود را چک کنید کافی است که Windows Mail را اجرا نموده و بر روی گزینه Send/Receive که در زیر نوار منو قرار دارد کلیک کرده و حساب کاربری خود را انتخاب کنید.


 

/ 0 نظر / 17 بازدید