اطلاعات تکمیلی در مورد کنسول ایک باکس 360 جدید مایکروسافت (( فروم ))

به طراحی اولیه خود و اصول آن پایبند است. در طراحی جدید خطوط مورب و دایره شکل جای خود را به خطوطی تیز و شارپ داده اند که حس تازگی و مدرن بودن را القا می کنند. همچنین برخلاف مدل های قبلی و همانند کنسول رقیب ، یعنی PS3 ، از بدنه ای براق و اصطلاحا Glossy بهره میبرد.

در طراحی این مدل نحوه قرار گیری H.D.D تغییر یافته است. اگر کنسول را ایستاده قرار دهید ، در پایین کنسول دریچه ای وجود دارد که با باز کردن آن می توانید به هارد دیسک دسترسی پیدا کرده و آن را با فشار یک انگشت بیرون بیاورید. لازم به یادآوری است که این مدل با یک هارد دیسک 250 GB عرضه خواهد شد و هارد های جدید ، اندازه ای برابر با تقریباً نصف هارد های کنونی را دارند ( به لطف حذف کردن Case های هارد ). همچنین دیگر جایی برای Memory Card های قدیمی در نظر گرقته نشده است.New XBox 360 Hard Driveبرای روشن و یا خاموش کردن کنسول ، اکنون بجای یک دکمه فشاری و پلاستکی ، یک حسگر لمسی خازنی در اختیار دارید که با یک اشاره کوچک انگشت عمل خواهد کرد. این مسئله درمورد دکمه Eject درایو دستگاه نیز صادق است.New Xbox 360 - Drive

مجاری هوای تهویه شده در بدنه به گونه ای بهتر طراحی شده و همچین امکان ورود هوای بیشتر را به درون دستگاه می دهد که انتظار می رود بتواند مشکلات سخت افزاری این کنسول را کمتر کند.


تفاوت های سخت افزاری این مدل با مدل های پیشین نیز قابل توجه است :

بورد اصلی دستگاه از Chipset های با اسم رمز Valhalla بهره می برد که Microsoft آنها را با شرکت های همکار یعنی IBM و AMD طراحی کرده. همانگونه که میدانید پیش از این XBox 360 از دو واحد پردازشی جداگانه برای برای CPU ( واحد پردازش مرکزی ) و GPU ( واحد پردازش گرافیکی ) بهره می برد. ولی در طراحی جدید ، این دو پردازشگر در یک واحد پردازشی متمرکز شده اند! شایان ذکر است که این چیپِ ترکیبی ، از تکنولوژی ساخت 45nm بهره میبرد. مصرف کم برق ، تولید گرمای کمتر ، هزینه تولید پایینتر ، و در نهایت ابعاد کوچکتر این مدل را می توان مدیون این چیپ دانست. هنوز درباره تغییرات احتمالی دیگر در بورد اصلی دستگاه و تفاوت عملکرد این چیپ با نمونه های قبلی اطلاعاتی در دسترس نیست و باید صبر کرد و دید که آیا مدل های جدید سریعتر خواهند بود یا خیر.New XBox 360 - Backاین علاوه بر خروجی HDMI که در نمونه های پیشین نیز وجود داشت ، از یک خروجی صدای Optical یا همان S/PDIF نیز بهره میبرد و دیگر نیازی به خرید مبدل برای اتصال کنسول خود به سینمای خانگی ندارید.

در مدل جدید یک WiFi Adaptor نیز بصورت داخلی در نظر گرفته شده است که از استاندارد 802.11n نیز پشتیبانی می کند که مشکل تعداد زیادی از کاربران را حل می کند.

در این مدل 5 درگاه USB وجود دارد. در مدل های قبلی 3 درگاه وجود داشت. عامل اصلی این افزایش تعداد ، Kinect می باشد و همچنین پشتیبانی دستگاه از Flash Memory ها.

سیستم تهویه نیز به لطف Chip های کم مصرف تر و نیز مجاری هوای بیشتر ، آرام تر و پر بازده تر از سیستم پیشین کار می کند. DVD Drive دستگاه نیز هنگام کار به مراتب سر و صدای کمتری ایجاد می کند.

 

این مدل جدید ( Slim ) با قیمت 299 $ جای مدل Elite را گرفت و لازم به ذکر است که مدل های قبلی دیگر تولید نخواهند شد و از این به بعد با 50 $ کاهش قیمت فروخته خواهند شد:

New XBox 360 : 299$ | Elite : 249$ | Arcade : 149$=======

تحلیل :

از نظر مشکلات سخت افزاری ، من احتمال میدم کلک RRoD رو کندن. چون اصلا این بوردی که اینا ساختن یه چیز دیگه شده. ولی باز هم باید صبر کرد دید نتیجه چی میشه؟!

در ضمن فکرشو کنید که چقدر هزینه تولید رو کم کرده که تونسته با این همه تغییرات بزرگ کوچیک ، هم قیمت با Elite این مدل رو عرضه کنه...

از نظر قیمت گذاری شاید این افت قیمت ها در خارج از ایران درست باشه. ولی خوب اگر MS برای جلوگیری از هک شدن درایو دستگاه موانع امنیتی در نظر گرفته باشه و با توجه به اینکه درایو کنسول هم تغییر کرده ، این مورد چیزی بعیدی به نظر نمیرسه! ممکنه قیمت مدل های قبلی ( هر چند دست دوم ) بشدت افزایش پیدا کنه. کما اینکه در مورد PSP هم چنین اتفاقی افتاد.

/ 0 نظر / 76 بازدید